מה זה תוסף מטמון ולמה צריכים אותו?

/, וורדפרס/מה זה תוסף מטמון ולמה צריכים אותו?

מה זה תוסף מטמון ולמה צריכים אותו?

תוסף מטמון לאתר וורדפרסהגדרה לתוסף מטמון

תוסף מטמון (cache) יוצר גרסת "מטמון", כלומר, גרסה טעונה מראש, של אתר ה-WordPress שלך, אליו ניתן בקלות לגשת מבלי לבדוק את קבצי השרת ומסד הנתונים על מנת לראות אם יש מידע חדש יותר.

בשפה הטכנית, "המטמון משתמש מחדש בנתונים מפניות קודמות על מנת להאיץ את הפניות החדשות".
לפי ההגדרה המילונית, "מטמון" הוא דבר-מה הנסתר או מוחבא. זה אומר שהמשתמשים שלך לא יודעים שאתה משתמש במטמון, וגוגל לא אמור לראות תוכן כפול. מרבית תוספי המטמון מאפשרים ניקוי מטמון ידני, או ניקוי ע"פ ברירת מחדל כאשר פוסט או עמוד עברו עדכון, כך שהמשתמשים לא יראו מידע ישן.

אבל למה להשתמש בתוסף מטמון?

לאחסון משותף יש גבולות.

בעל אתר וורדפרס / הבלוגר הטיפוסי (כמוני, למשל) משתמש בחבילת אחסון בשרת משותף מחברת אחסון.
אם אי פעם בדקתם את המחירים, ראיתם שהשרתים המשותפים הם האפשרות המשתלמת ביותר – אך יש לה חסרונות. משמעותו של שרת משותף היא שמספר משתמשים נוספים חולקים עמכם את אותו השרת. לרוב, אם יש לך שרת מארח מוצלח, זו לא תהיה בעיה.

ישנם שרתי אחסון ש"חונקים" אתרים הלוקחים יותר מ"מנת חלקם" ממשאבי השרת. זאת אומרת שהם יאטו את האתר שלך על מנת למנוע ממך להשתמש במשאבים שלך – מה שבפועל אומר שמבקרים לא יכולים לגשת לאתר שלך.

באתר וורדפרס ללא מטמון, האתר צריך לבדוק את הקבצים ואת מסד הנתונים בכל פעם בה מישהו מבקר בפוסט או בעמוד. זה עלול לגרום למעמסה על השרת, מה שעלול להביא לזמני טעינה איטיים, בייחוד אם השרת המארח "חונק" אותך.

הכנה לתנועה בלתי צפויה

אם אתה מתעורר בוקר אחד ומגלה שבלוג עשיר בתעבורה פרסם קישור לאתר שלך, היית רוצה שיהיה לך כבר תוסף מטמון פועל באתר. אתה לא רוצה שמבקרים פוטנציאליים יקבלו הודעת שגיאה כי האתר שלך לא מצליח להטען בשל מתקפת תנועה פתאומית.מהירויות טעינה קצרות יותר.

תוספי מטמון משתמשים בהגדרות כמו קבצים סטטיים, מיניפיקציה ושאילתות מסד נתונים במטמון. בעיקרון, תוסף מטמון נוקט בגישות מרובות כדי ליצור עותקים נגישים של האתר שלך על מנת שלא להעמיס על השרת בזמן עלייה חדה בתנועה. ניתן אפילו לשלב בין כוחו של תוסף המטמון ובין CDN (רשת אספקת תוכן) בשביל לשרת את האתר שלך באמצעות רשת מהירה ביותר, שתקטין את משך הטעינה משרת האחסון שלך.

SEO קידום אורגני טוב יותר

גוגל ומנועי חיפוש אחרים מדרגים את האתר שלך בהתבסס על מהירות הטעינה שלט (בנוסף לפרמטרים אחרים). מהירויות טעינה טובות יותר משמעותן SEO טוב יותר.

שמירה על מבקרים

אם מישהו צריך להמתין יותר מידי זמן עד שהאתר עולה, הם כנראה לא יטרחו לעשות זאת. חלק מאתנו נמצאים באמצע שום-מקום וחיבור האינטרנט שלנו איטי מאוד. ויש מספר הולך וגדל של משתמשי אינטרנט בנייד שלעתים קרובות יש להם מגבלות ברוחב הפס בנוסף לחיבורים ניידים איטיים יותר. מהירויות האתר וזמני הטעינה שלו חיוניים לשמירה על המבקרים באתר – ומאושרים.

תוספי מטמון מומלצים

WP Super Cache ו-W3 Total Cache הם שניים מתוספי המטמון הפופולריים ביותר ל-WordPress. אפשרות נוספת היא CloudFlare שמוסיף את המטמון ובנוסף גם שכבה נוספת של אבטחה לאתר שלך. ניתן להשתמש בו בשילוב עם תוסף אחר כמו WP Super Cache או W3TC.

טיפ: אפשר להתקין את תוסף המטמון ביחד עם התקנתם של יתר התוספים, אך לא להפעיל אותו עד שסיימת לעצב את האתר.

מוזמנים להגיב

תגובות

2017-05-04T16:40:24+00:00נובמבר 25th, 2015|אתר אפקטיבי, וורדפרס|