בניית אתרי וורדפרס , לבד או עם מעצב ובונה אתרים?

/בניית אתרי וורדפרס , לבד או עם מעצב ובונה אתרים?
בניית אתרי וורדפרס , לבד או עם מעצב ובונה אתרים?2017-05-04T16:40:24+00:00

בניית אתר וורדפרס

כאשר רוצים לבנות אתר אינטרנט לשימוש פרטי או מסחרי, בניית אתר וורדפרס היא אופציה מפתה מאוד ובהחלט מומלצת. רבים בוחרים בבניית אתרים בוורדפרס, החל מבלוגים, דרך עסקים קטנים ועד חברות גדולות. הוורדפרס מאפשר הקמה פשוטה של אתרי אינטרנט שכמעט כל אחד עם ידע בסיסי במחשבים יכול לעשות בעצמו. הוא אינו דורש ידע בכתיבת שורות קוד והכול נעשה בעזרת ממשקים סופר ידידותיים למשתמש. אך האם וורדפרס מביא הסוף על תחום בניית האתרים המקצועית? בשביל לענות על זה בואו נבחן 3 אספקטים של בניית אתרים בוורדפרס.

שימוש בתבניות

התבניות הן אחד היתרונות של בניית אתר וורדפרס, אך במקביל הן גם אחד החסרונות שלו. בזכות התבניות כל אחד יכול לבנות אתר אשר נראה טוב. אם כך, מדוע זה חסרון? התבניות הזמינות עבורכם הן אותן התבניות הזמינות לכולם. אם למשל תרצו להקים אתר למכירת משקפי שמש ומצאתם תבנית מדליקה שנראה כי הכינו אותה בדיוק לאתר המוכר משקפי שמש, תהיו בטוחים שגם אחרים השתמשו באותה התבנית. אולי אפילו לאותה המטרה בדיוק, הרי התבניות מסודרות לפי נושאים. על מנת לבנות אתר יפה וייחודי, מוטב לעשות זאת עם מעצב. הוא כבר יבנה לכם את התבנית שאותה תוכלו לעדכן לפי הצורך.

קידום אתרים

חלק חשוב בבניית האתר הוא נושא קידום האתרים, נושא מקצועי לכל דבר. כבר בשלב עיצוב האתר יש לקחת בחשבון את הפרטים המשפיעים על קידום האתר במנועי החיפוש. אולי קראתם מאמר או שניים על קידום אתרים אך זה לא תחליף לעבודה מקצועית. בוני ומעצבי אתרים, גם אם קידום אתרים הוא אינו תחום העיסוק שלהם, מכירים את הדרישות הבסיסיות ויודעים מה לעשות ומה לא לעשות. גם אם קידום האתר אינו חלק מהחבילה עדיין תקבלו אתר המותאם לצרכי קידום אתרים.

התאמה לפלטפורמות שונות

חלק גדול מהגלישה היום נעשית באמצעות טלפונים סלולריים, חשוב לקחת את זה בחשבון כאשר בונים את האתר. הסיבה היא בעיקר ויזואלית, אתר אינטרנט לא נראה אותו הדבר על מסך המחשב בהשוואה למסך הסלולארי. בהתחשב בכמות הגולשים הסלולאריים והגולשים מהטאבלט, בוודאי שחשוב שהאתר יראה טוב וברור גם בסלולר. מהבחינה הזו וורדפרס אכן נחשב ידידותי למדיות שונות אך בשביל בניית אתר וורדפרס רספונסיבי חשוב לעבוד עם בעלי ניסיון.

כפי שהבנתם בניית אתרים בוורדפרס לבד היא אפשרית, אך בשביל לבנות אתר המתאים לסטנדרטים מסחריים ולהשיג דריכת רגל בשוק התחרותי חייבים לעבוד עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בבניית אתרים. בניית אתרים היא המומחיות שלי, אני כאן בשבילכם.